Urząd Gminy Joniec

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Nasza Wkra zorganizowało sprzątanie naszej pięknej rzeki Wkry. W tegoroczną edycję włączyło się około 200 osób i uzbierano ponad 2 tony śmieci. Gmina Joniec oczywiście wspiera takie akcje i odebrała śmieci uzbierane na swoim odcinku rzeki.

Jak już wcześniej pisaliśmy uczniowie królewskiej podstawówki zakwalifikowali się do finału Europejskiego Konkursu Statystycznego, który odbył się w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej w Jachrance. Podczas uroczystej gali Natalia Chrostowska, Magdalena Czulińska i Stanisław Tomczak odebrali nagrodę za III miejsce. Jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ konkurs odbywał się na skalę krajową. Serdecznie gratulujemy młodym statystykom!

W gminie Joniec przez luty i marzec trwały zebrania wiejskie, na których mieszkańcy wybierali swoich sołtysów i rady sołeckie. Ostateczne wyniki wyborów prezentują się następująco:

Adamowo - Zbigniew Czuliński

Joniec - Krystyna Pierzchała

Joniec-Kolonia - Magdalena Poświata

Józefowo - Aleksandra Lisicka

Królewo - Ryszard Matyjaszek

Krajęczyn - Marzena Ludwiszewska

Ludwikowo - Jerzy Jaworski

Omięciny - Jadwiga Mrozek

Osiek - Donata Strzelczak

Popielżyn-Górny - Zygmunt Obojski

Popielżyn-Zawady - Mirosław Podczaski

Proboszczewice - Sylwester Rosiński

Sobieski - Marek Grzeszczak

Soboklęszcz - Jadwiga Czerniakowska

Szumlin - Agnieszka Nurzyńska

Nowa Wrona - Renata Rutkowska

Stara Wrona - Mariusz Gzowski

Wójt Gminy Joniec Marek Czerniakowski zaprosił nowo wybranych Sołtysów na spotkanie, na którym pogratulował im społecznej funkcji i jednocześnie życzył jak najwięcej zapału i motywacji do działania na rzecz swoich miejscowości i mieszkańców.

Dnia 23 marca odbyło się sprzątanie wsi Osiek, którą zorganizowała Pani Donata Strzelczak wraz z mieszkańcami. W akcję włączyła się również gmina Joniec zapewniając worki na odpady oraz odbiór i wywóz nieczystości. Na koniec zostało zorganizowane ognisko z poczęstunkiem, na które Wójt Marek Czerniakowski przekazał potrzebne produkty.

Kwiecień to czas kiedy należy rozpocząć wiosenne prace porządkowe. Wzorem lat ubiegłych pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy wyruszyli w teren, aby porządkować pobocza dróg gminnych oraz powiatowych, przydrożne rowy. Zależy nam, aby nasza gmina była utrzymana w czystości i porządku, i jednocześnie wykazywała dbałość o środowisko naturalne, które jest naszą wspólna sprawą.

Czystość naszej małej ojczyzny zależy również od Państwa, dlatego zwracamy z prośbą o uprzątnięcie oraz o utrzymanie porządku i czystości na terenie swoich posesji i działek, ale także na terenach przylegających do nich tj. skwerów, lasów, rowów, poboczy itd. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych sołectw, sołtysów, członków rad sołeckich oraz radnych do organizowania tego typu akcji w swoich miejscowości zakończonych np. ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami, tak jak uczyniły to miejscowości Królewo i Popielżyn Górny w poprzednim sezonie. Będzie to również doskonała okazja do integracji . Z naszej strony zapewnimy worki i odbiór odpadów oraz pomoc w organizacji ogniska.

Mając na uwadze dobro naszej gminy, jej mieszkańców oraz osób przebywających sezonowo zachęcam Państwa do skorzystania z naszego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w sezonie letnim. Zapraszam Państwa do złożenia deklaracji oraz przekazywania odpadów do tzw. PSZOK-u znajdującego się w miejscowości Joniec.

PAMIĘTAJMY!                                                                                                                                                      

Dbajmy wspólnie o estetyczny wygląd naszej gminy. To od nas zależy czy zdrowe i przyjazne będzie nasze środowisko.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: Pani Agnieszka Dąbkowska tel.: (23) 661 60 41 wew. 102.

Serdecznie zapraszamy na Sesję Rady Gminy Joniec, która odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jońcu.

Wójt Gminy Joniec informuje, że dnia 06 kwietnia 2019 r. (sobota) Urząd Gminy w Jońcu czynny będzie w godzinach od 8.00 do 13.00.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Królewie: Natalia Chrostowska, Magdalena Czulińska i Stanisław Tomczak, zakwalifikowali się do finału Europejskiego Konkursu Statystycznego jako piąty zespół w Polsce. Uczniowie zmierzyli się z wieloma testami z zakresu statystyki, jak również przygotowali analizę zbioru danych w postaci ośmioslajdowej prezentacji, która została bardzo wysoko oceniona przez komisję konkursową. Finaliści wraz z opiekunem Panią Martyną Ozimkiewicz zostali zaproszeni do Centrum Badań i Edukacji Statystycznej w Jachrance, gdzie odbędzie się gala wręczenia nagród, a także dodatkowe warsztaty z tworzenia filmów i wykłady ze statystyki. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie ze strony: https://plonszczak.pl/artykul/krolewscy-w-piatce/630494?fbclid=IwAR1dFjEKY0-5tDJyw54sR1tAX-1qQozWoXE1IOb1IM0dVAJJDZKN_9ZdBWk

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Joniec dostała pomoc finansową w formie nieodpłatnego przekazania Szkole Podstawowej w Jońcu i Szkole Podstawowej w Królewie używanych komputerów po 10 sztuk dla każdej ze szkół. Wniosek, który składaliśmy do Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A. w 2017 r. został pozytywnie rozpatrzony przez  Fundację Santander Bank Polska S.A. Uczniowie naszej Gminy będą mogli korzystać ze sprzętu, który jest nowszy i nie będzie ograniczał rozwijania ich zdolności.

Od 2018 roku Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze realizuje operacje własną w ramach przedsięwzięcia: Marka – Przyjazne Mazowsze. W ramach realizacji zadania zostały wykonane rzeźby 11 Skrzatów. Każdy Skrzat trzyma w ręku atrybut oddający specyfikę  danej gminy należącej do obszaru LGD-PM, opisaną w wierszu „Skrzatolandia”, opublikowanym na stronie www.lgdpm.pl. Skrzat Ziółko został przekazany naszej Gminie i pięknie ją zdobi swoją obecnością.

Uprzejmie informujemy, że prowadzimy nabór na stanowisko: stażysta /pracownik biurowy/ do Urzędu Gminy w Jońcu.

Podstawowe wymagania:

  1. Osoba zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy
  2. Wykształcenie minimum średnie
  3. Osoba, która nie odbywała dotychczas stażu i nie ma doświadczenia zawodowego na stanowisku pracownika biurowego.

Zgłoszenia prosimy kierować:

- osobiście w Urzędzie Gminy w sekretariacie

- listownie na adres: Urząd Gminy w Jońcu, Joniec 29, 09-131 Joniec

- lub pocztą e-mail na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.